Trendy v streetfood 2023

Trendy sa neustále menia aj v oblasti streetfoodu. U nás ich objavíte ako prví.
Novinka

Publikované:

14.07.2023

Autor článku:

Jardo

" alt="">
Waves

Snažíme sa držať krok s tým, čo letí, a preto pravidelne sledujeme novinky v oblasti streetfood. Rok 2023 priniesol mnohé zmeny v oblasti a toto sú trendy v streetfood 2023!

Tradičné jedlá moderne

Slovenský streetfood sa vyvíja rýchlo a inovatívne. Podnikavci v oblasti streetfood sa tento rok zamerali na modernú interpretáciu tradičných jedál. Naraziť môžete napríklad na burgre s bryndzou alebo s kyslou kapustou. Vyskúšali by ste podobný špeciál aj u nás v bistre?

Domáce suroviny sú cool

Hrdo patríme k tým, ktorí suroviny nakupujú z kvalitných a lokálnych zdrojov. Tohto trendu sa držia aj iní majitelia streetfood a stále viac obohacujú svoje jedná o čerstvé suroviny, čo sa odráža na kvalite pokrmov. V Coolni mäso, pečivo, nápoje a lahodné pivá dodávame od kvalitných a poctivých výrobcov, ktorí uprednostňujú kvalitu nad kvantitou.

Ako to vyzerá v zahraničí?

Na svetovom trhu sa do popredia dostáva vegánska strava. Stále viacero prevádzkovateľov streefood bistier do svojej ponuky pridáva vegánske variácie svojich jedál. Rôzne chutné kombinácie vegánskej stravy dokazujú, že vegánska strava môže byť chutná a pestrofarebná.

Pojem fusion street food si v roku 2023 zapamätajte

Tento pojem znamená, že sa kuchyne z celého sveta miešajú a tvoria nezabudnuteľnú kombináciu chutí. Príkladom je napríklad mexické burrito plnené japonským sushi. Mali by ste na takúto kombináciu odvahu?

Rok 2023 je ďalším v rade, ktorý prináša širokú škálu zaujímavých trendov v oblasti streetfood. Dajte nám vedieť, čo vám z trendov zaujalo a čo by sme mali skúsiť vykúzliť u nás v Coolni.

Nájdete nás na našej facebookovej stránke a Instragramovom profile, kde pravidelne zdieľame novinky aby vám nič neuniklo.

Ďalšie články